Written by 7:36 pm Bez kategorii

Czy wczasy odchudzające mają sens? Co zrobić, by nie pojawił się efekt jo-jo?

Redukcja zbędnych kilogramów jest zadaniem, które wymaga nie tylko dużo czasu, ale również wiedzy i nakładu energii. Jeśli proces zostanie przeprowadzony w nieprawidłowy sposób kilogramy mogą powrócić bardzo szybko. Wczasy odchudzające w górach są rozwiązaniem dla osób, które chcą stracić kilogramy zdrowo i jednocześnie nie mieć efektu jo-jo.

Wczasy odchudzające w górach – w jaki sposób chudnie się na takim wyjeździe?

Przede wszystkim aby doszło do utraty wagi konieczny jest ujemny bilans energetyczny. Można osiągnąć go w dwójnasób. Po pierwsze można zmniejszyć liczbę spożywanych kalorii, zaś po drugie zwiększyć zapotrzebowanie na nie przy pomocy ćwiczeń fizycznych.

Po konsultacji z trenerem personalnym i dietetykiem na wczasach odchudzających ustala się zarówno podaż, jak i popyt kaloryczny na odpowiednim poziomie, dzięki czemu organizm ma deficyt i w konsekwencji korzysta ze swoich zapasów. To z kolei przekłada się na utratę zbędnych kilogramów w sposób harmonijny i zdrowy oraz uniknięcie w przyszłości efektu jo-jo.

Co zapakować na wczasy odchudzające?

Wczasy odchudzające w górach nie różnią się pod względem atrakcji czy form spędzania czasu od innej formy zorganizowanego wypoczynku. Dlatego warto zabrać zarówno elegancki strój wieczorowy, jak i sportowe ubranie, które będzie użytkowane w czasie ćwiczeń czy wędrówek po górach.

Nie należy oczywiście pakować przekąsek – mijać będzie się to z celem takich wczasów. Jeśli ośrodek wyposażony jest w basen koniecznie należy zapakować strój kąpielowy i czepek do pływania.

Dlaczego warto skorzystać z wczasów odchudzających na początku swojej drogi z odchudzaniem?

Wiele osób bez pomocy specjalisty ma problem z ustaleniem ujemnego bilansu kalorycznego dla swojego organizmu. Dlatego też lepiej rozpocząć proces odchudzania pod czujnym okiem specjalistów różnych dziedzin.

Holistyczne podejście do odchudzania będzie gwarancją, że zmiany nie spowodują efektu jo-jo gdy wróci się do normalnego życia po zakończeniu wczasów odchudzających.

Close