Written by 1:45 pm Bez kategorii

Dobra pianka do nurkowania

Nurkowanie jest popularne w wielu krajach, także w Polsce. Nurek musi mieć skompletowany ekwipunek. Bardzo istotna jest pianka neoprenowa do nurkowania. Dzięki niej możliwe jest bezpieczne zanurzenie w wodzie.

Jaką piankę neoprenową do nurkowania wybrać?

Warto wiedzieć o tym, że każda pianka do pływania cechuje się pewnymi parametrami. Na podstawie takowych czynników klient może wybrać idealny skafander dla siebie. Bardzo istotny jest rozmiar pianki neoprenowej do nurkowania. Okazuje się, że takie skafandry produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego każdy dobierze coś idealnego dla siebie.

Na rynku dostępne są pianki do nurkowania dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Takie produkty można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Aby skafander dobrze spełniał swoją funkcję, powinien być odpowiednio dopasowany. Okazuje się, że zbyt ciasna pianka zdecydowanie ogranicza ruchy nurka, co powoduje szybsze zmęczenie.

Dobór odpowiedniej pianki do nurkowania – co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, że za duży skafander nie będzie utrzymywał prawidłowego komfortu termicznego. Dlatego wybór pianki jest bardzo ważny. Rozmiar powinien być dobrany w taki sposób, żeby nurkowanie było komfortowe. Piankę neoprenową najlepiej zakupić od uznanego producenta.

Można zakupić zarówno długą, jak i krótką piankę. Wybór zależy przede wszystkim od temperatury wody, w której będzie się nurkowało. Trzeba wiedzieć, że do zimnych zbiorników eksperci zalecają zakryć jak największą powierzchnię ciała. Z innej strony, kiedy pianka ma być stosowana w ciepłym morzu, to używanie ciepłego skafandra może okazać się bardzo męczące oraz wyczerpujące, czego przecież nikt nie chce.

Pianka neoprenowa do nurkowania – jaka jest najlepsza?

Warto wiedzieć, że nie istnieje uniwersalny model, który będzie równie dobry w wodach o wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Bardzo istotna jest grubość pianki neoprenowej do nurkowania.

Warto zaznaczyć, że grubość kombinezonu to bardzo istotny parametr, który świadczy o właściwościach termoizolacyjnych pianki. Im więcej milimetrów ma pianka neoprenowa do nurkowania, tym mniej ciepła się straci. Grubość takich skafandrów waha się od 3 mm do nawet 7 mm.

Pianka neoprenowe znajdziesz w ofercie divezone.pl

Close