Written by 1:56 pm Bez kategorii

Gdzie legalnie wyrzucić elektrośmieci?

Elektrośmieci to inaczej ZSEE, czyli wszelkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne. Oczywiście są wśród nich również takie urządzenia, które działają, ale nie są już używane. Wiele osób mających takie sprzęty w domu, nie wie jak się ich pozbyć. Gdzie wyrzucić elektrośmieci legalnie i bezproblemowo? Jest na to kilka sposobów.

Gdzie nie wolno zostawiać elektrośmieci?

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nie może być wrzucany do zwykłych śmietników, wywożony do lasu, pozostawiany przy drodze, bloku lub pojemnikach na inne odpady. Każde takie zachowanie jest karane karą grzywny. Wysokość kary jest różna w zależności od danej sytuacji.

Gdzie wyrzucić elektrośmieci zgodnie z prawem?

Elektrośmieci należy zawieźć do wyznaczonych przez gminę lub miasto tak zwanych punktów odbioru odpadów elektrycznych i elektronicznych. Można również znaleźć punkty sprzedaży, które przyjmują takie niepotrzebne urządzenia. Czasem przy kupnie nowego sprzętu można stare oddać do recyklingu. Organizowane są również, co jakiś czas zbiórki takich nieużywanych urządzeń, gdzie odbiór jest za darmo spod samego domu.

Close