Written by 1:22 pm Bez kategorii

Jak wybrać oświetlenie do przedpokoju?

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych eleganckiego przedpokoju. Wybranie lamp do korytarza wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Lampy muszą dawać odpowiednią ilość światła, ale również powinny być gustowną dekoracją. O czym należy pamiętać wybierając oświetlenie przedpokoju?

Kształt i wielkość przedpokoju – jak dopasować oświetlenie?

Wybierając oświetlenie do przedpokoju należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wielkość, ale również kształt. Wiele korytarzy jest długich i wąskich, ale często również zdarzają się przedpokoje w kształcie litery L.

Nowoczesne lampy wiszące do długiego przedpokoju powinny mieć podłużny kształt. Dzięki temu można bez problemu doświetlić każdy fragment korytarza. Można również postawić na lampy, które będą w zestawie. Kilka lamp powieszonych w rzędzie da nam taki sam efekt, jak lampa podłużna.

Do przedpokoju, który ma załamania warto wybrać nowoczesne lampy wiszące, które można rozmieścić w kilku miejscach. Dzięki temu przedpokój będzie elegancki i praktyczny. W każdym miejscu będzie odpowiednia ilość światła.

Czy lampy wiszące sprawdzą się w każdym przedpokoju?

Nowoczesne lampy wiszące to propozycja do tych przedpokoi, które mają większe rozmiary. Ważna jest nie tylko powierzchnia przedpokoju, ale również jego wysokość.

Duże i okazałe lampy wiszące warto wykorzystać w wyższych mieszkaniach. Najczęściej sprawdzają się w kamienicach, gdzie wysokość mieszkania ma ponad 3 metry. Nowoczesne lampy wiszące warto również wykorzystać na klatce schodowej domu jednorodzinnego. Duża lampa będzie prawdziwą ozdobą wnętrza.

Nowoczesne żyrandole, które znajdują się blisko sufitu sprawdzą się w niewielkich przedpokojach w bloku. Dzięki temu, że znajdują się blisko sufitu optycznie powiększą wnętrze. Wisząca lampa mogłaby być przytłaczająca.

Nowoczesne lampy wiszące są minimalistyczne i surowe. Warto pamiętać, że oświetlenie przedpokoju będzie wyglądało znacznie ciekawiej, gdy dodamy do niego kinkiety, a na konsoli można postawić lampę stołową. Taki przedpokój na pewno zachwyci każdego, kto nas odwiedzi.

Close