Written by 10:26 pm Bez kategorii

Kto ma naszybszy internet mobliny w Polsce?

Operatorzy sieci komórkowych prześcigają się w oferowaniu szybkiego internetu mobilnego. Każdy z nich twierdzi, że jego usługa jest najlepsza i że to u niego powinniśmy jak najszybciej zakupić dostęp do internetu. Coraz więcej osób do sieci zagląda na urządzeniach mobilnych. Nauczyliśmy się każda wolną chwilę spędzać ze smartfonem. Jednak jak sprawdzić, który z operatorów w rzeczywistości ma najszybszy internet mobilny? Najlepiej zajrzeć do zestawienia przygotowanego przez firmę SeedTest.pl. jest to największa i najbardziej popularna w Polsce platforma pomiarowa szybkości połączeń internetowych. Podała ona ostatnio wyniki swoich pomiarów za cały 2017 rok. Metoda badania była prosta: ze wszystkich testów użytkowników platformy wyciągnięto średnią prędkość dla każdego operatora i w ten sposób powstało zestawienie.

Internet mobilny – kto się cieszy ze zwycięstwa?

Na trzecim miejscu znalazł się Plus ze średnią prędkością 14,43 Mbps, na drugim miejscu uplasowało się Orange. W przypadku tego operatora prędkość, jaką wskazywały pomiary to 17,37 Mbps. Pierwsze miejsce w tym roku przypadło T-Mobile z prędkością 18,28 Mbps. Różnica między pierwszym i drugim miejscem jest niewielka, a wynika to z tego, iż obaj operatorzy korzystają z wielu wspólnych stacji bazowych. Taka konkurencja wśród operatorów to bardzo sytuacja, dla nas klientów. Pozwala nam się cieszyć szybkim internetem mobilnym, nowymi rozwiązaniami. Natomiast operatorzy nie ustają w wysiłkach pozyskiwania nowych klientów, modernizują infrastrukturę, wydają pieniądze na reklamę. Prędkości, jakie realnie oferują stoją na przyzwoitym poziomie, a mapa zasięgów pokrywa cały kraj.

LTE – kto oferuje najwięcej?

Za tymi trzema literkami kryje się najbardziej pożądany teraz przez klientów standard przesyłu danych. Nic dziwnego, użytkownicy LTE mogą cieszyć się z bardzo szybkiego przesyłu danych, a w dzisiejszych czasach, to bardzo ważny czynnik. SpeeTest.pl przedstawił także zestawienie prędkości LTE u poszczególnych operatorów. Przedstawia się ono następująco: Na trzecim miejscu ponownie znalazł się PLUS z prędkością 18,50 Mbps. Tak samo, jak w rankingu internetu mobilnego na drugim miejscu jest Orange, z wynikiem 22,22 Mbps. A zwycięzcą w tej kategorii został T-Mobile ze świetnym wynikiem 23,71 Mbps. Wyniki te świadczą, że do LTE najwięksi gracze podchodzą bardzo poważnie. Jest to teraz jeden z ważniejszych  elementów wielu kampanii reklamowych nastawionych na młodszego klienta. T-Mobile w ostatniej serii reklam chwali się swoimi zwycięstwami, czym chce pozyskać nowych klientów. Pozostali gracze nie siedzą bezczynnie. Inwestują w nową infrastrukturę, także promując internet LTE w swoich kampaniach. To wszystko jest bardzo dobrą wiadomością dla zwykłego użytkownika internetu, bo jakość połączeń będzie się tylko poprawiać.

Close