Written by 11:09 pm Bez kategorii

Makijaż na co dzień

Makijaż na co dzień powinien być delikatny i niewidoczny. Jednak powinien także podkreślać naszą urodę i tuszować wszelkie niedoskonałości. Powinien pasować do pracy i do szkoły. Dobrze wykonany make up pozwala wymodelować twarz i podkreślić jej naturalny wygląd.

Makijaż na co dzień nie powinien być zbyt mocny. W pierwszej kolejności ma być widoczna nasza twarz, a nie make up. Kolor podkładu powinien być dobrany do koloru naszej cery – nie może być za ciemny ani za jasny. Latem powinnyśmy używać innego podkładu, niż zimą, ponieważ koloryt cery zmienia się w poszczególnych porach roku, np. latem jesteśmy bardziej opalone.

Każdy makijaż powinien być poprzedzony odpowiednią pielęgnacją skóry. Rano i wieczorem należy umyć twarz żelem, a następnie użyć toniku, by przywrócić cerze naturalne pH. Na tak przygotowaną twarz nakładamy krem – w zależności od rodzaju skóry. Inny krem nakładamy pod makijaż, a inny wieczorem. Na noc najlepiej sprawdzi się krem nawilżający. Następnie możemy przejść do nałożenia bazy pod makijaż.

Pierwszym krokiem przy wykonywaniu makijażu jest nałożenie podkładu. Na co dzień podkład powinien być lekki i średnio kryjący, tak, by nasza uroda została delikatnie podreslona. Możemy postawić na krem BB lub CC. Podkład powinien być nakładany od środka twarzy, a następnie przechodzimy na boki. Jeżeli mamy problematyczną cerę to nie warto nakładać dwóch warstw kosmetyków, by zatuszować wszystkie wypryski. Dobrym rozwiązaniem jest nałożenie na te miejsca korektora. Korektor możemy także nałożyć pod oczy, by zatuszować cienie.

Następnym krokiem jest utrwalenie makijażu pudrem matującym. Zniweluje on błyszczenie i sprawi, że make up będzie się ładniej prezentował i dłużej trzymał. Najpierw możemy użyć pudru sypkiego, a w ciągu dnia poprawiać makijaż pudrem prasowanym – w kamieniu. Puder również musi być dobrany do koloru naszej twarzy. Jeżeli nałożymy zbyt jasny, to uzyskamy efekt posypania twarzy mąką. Najbezpieczniej używać pudrów transparentnych.

Gdy nasza twarz już jest gotowa, to możemy przejść do makijażu oczu. Na co dzień najlepiej sprawdzą się cienie brązowe, beżowe, delikatne róże. Oczy powinny być delikatnie podkreślone. Smokey eye najlepiej pozostawić na wieczorne wyjścia. Makijaż oczu możemy podkreślić czarnym lub brązowym eyelinerem. By oczy wyglądały na większe, należy dokładnie wytuszować rzęsy – górne i dolne. Tusz nie powinien się osypywać, ani zostawiać śladów na powiece.

Ostatnim etapem makijażu dziennego jest podkreślenie ust. Możemy postawić na sam bezbarwny błyszczy, który nada naszym ustom wyrazistości. Dobrze będzie się także prezentować szminka w naturalnym odcieniu różu, brzoskwini lub nude. Klasyczną czerwień warto zostawić na wieczór.

Close