Written by 7:34 pm Bez kategorii

Przegląd możliwości pudrowych i bezpudrowych rękawic winylowych

Jednorazowe rękawice winylowe stają się już od kilku lat jednym z najważniejszych elementów ubioru ochronnego. Ich zalety można mnożyć, nie oznacza to jednak, że osoby przygotowujące się do ich zakupu nie mają żadnych związanych z nim wątpliwości. Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy tego, czy postawić na modele pudrowane, czy bezpudrowe.

Specyfika rękawiczek pudrowanych

Rękawice pudrowane od swoich bezpudrowych odpowiedników różnią się przede wszystkim obecnością pudru po ich wewnętrznej stronie. Przeważnie jest to talk, choć często w takim charakterze jest wykorzystywana również skrobia kukurydziana. Bez względu na jego rodzaj, środek pudrujący ma za zadanie absorbowanie nadmiaru wilgoci. Przydaje się to osobom zmagającym się z poceniem dłoni, choć rękawice pudrowane będą z pewnością docenione także przez osoby pracujące w trudnych warunkach.
Rękawiczki pudrowane można docenić przede wszystkim zakładając je i zdejmując, bo proces ten nie zajmuje wiele czasu. Nie kleją się też do skóry dłoni, warto mieć więc na uwadze ich zakup wtedy, gdy warunki pracy zmuszają nas do ich częstej wymiany. Nie są jednak rozwiązaniem dla każdego. Osoby mające skłonność do podrażnień, z pewnością docenią przede wszystkim rękawice winylowe bezpudrowe, które nie wywołują reakcji alergicznej.

Przegląd zalet rękawic bezpudrowych


Winylowe rękawice bezpudrowe są produkowane z pominięciem środka pudrującego. Nic więc dziwnego, że są wysoko cenione przez każdego, u kogo puder powoduje dyskomfort i podrażnienia. Nie tylko alergicy są jednak tymi użytkownikami, którzy je doceniają. Rękawice bezpudrowe umożliwiają idealne wyczucie dotyku, nie mają więc sobie równych w oczach tych osób, które podczas pracy w rękawiczkach muszą być wyjątkowo precyzyjne.
Osoby sięgające po rękawice winylowe bezpudrowe po raz pierwszy zwykle obawiają się, że już samo ich założenie może być dużym wyzwaniem. Na szczęście, mówimy o materiale bez porównania bardziej przyjaznym niż lateks, tego rodzaju obawy nie znajdują więc uzasadniania. Trudno przy tym o propozycję zapewniającą większy komfort skórze ze skłonnościami do podrażnień. Mając to na uwadze nie sposób nie zgodzić się z tym, że często są jedyną opcją możliwą do zaakceptowania.

Close