Written by 12:00 am Bez kategorii

Radiofrekwencja twarzy i całego ciała – co trzeba wiedzieć?

Radiofrekwencja twarzy i całego ciała – co trzeba wiedzieć?

Radiofrekwencja to coraz chętniej wykonywany zabieg w gabinetach kosmetologicznych. Dlaczego? Nie ingeruje w skórę, nie powoduje uszczerbków na zdrowiu, a za to skutecznie usuwa mankamenty urody np. rozstępy, przebarwienia, czy blizny. Co trzeba wiedzieć o termoliftingu twarzy i ciała?

Termolifting i urządzenie RF – kilka słów wstępu

Mikronakłuwanie za pomocą RF frakcyjnego polega na wprowadzaniu do tkanek skórnych (na głębokość do 3 mm) cienkich igieł, które po dotarciu do środka wytwarzają energię cieplną za pomocą fal radiowych.

Termoliftingowi można poddać się, gdy ciało daje pierwsze oznaki starzenia, takie jak: utrata jędrności skóry, pogłębiające się zmarszczki, bruzdy, zwiotczała skóra. To także ukłon w stronę kobiet w ciąży, które po urodzeniu dziecka narzekają na to, że ich skóra nie jest tak elastyczna, jak przed porodem.

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do mikronakłuwania. Są to m.in.: choroba nowotworowa, padaczka, systematyczne stosowanie peelingów chemicznych, hemofilia. Aby doczekać się szybko zauważalnych efektów, zabieg powinno powtarzać się średnio co 30 dni.

Radiofrekwencja twarzy

Terapię odmładzającą z użyciem urządzenia RF można zastosować tylko w rejonie twarzy. Głównymi wskazaniami są: opadające powieki, zwiotczała skóra na policzkach, rozszerzone pory i liczne zmarszczki mimiczne.

Urządzenie RF z głowicą wyposażoną w mikroigiełki delikatnie masuje skórę. Liczne nakłuwanie połączone z wysyłaniem fal radiowych do wnętrza tkanek powoduje obkurczanie się włókien kolagenowych oraz ich napinanie.

Po zabiegu skóra twarzy szybko wraca do normy. U niektórych pacjentek jest to kilka godzin, inne przyznają, że czas rekonwalescencji może wynosić dwie doby. W porównaniu z innymi zabiegami to jednak bardzo krótka rama czasowa.

Radiofrekwencja ciała

Przebiega podobnie jak termolifting twarzy. Po konsultacji z kosmetologiem określana jest część ciała, którą chcemy poddać nakłuwaniu.

Przed zabiegiem skóra zawsze jest oczyszczana oraz dezynfekowana. Fachowiec stosuje znieczulenie miejscowe (w kremie). Po 30 minutach rozpoczyna się terapia i trwa do 90 minut.

Urządzenia RF wywołują te same efekty jak przy termoliftingu twarzy. Należy pamiętać, że stymulacja kolagenu może zakończyć się dopiero kilkanaście tygodni od ukończenia pierwszego zabiegu.

Close