Written by 2:21 pm Wyjazdy

Namiotowanie z rodziną – gdzie szukać przygody?

Planujesz rodzinny wypad pod namiot, ale nie wiesz, gdzie szukać idealnego miejsca? Marzy Ci się przygoda, ale jednocześnie chcesz, aby wakacje były bezpieczne i wygodne dla całej rodziny? W tym artykule podpowiemy Ci, gdzie warto udać się na namiotowy wypad z dziećmi i jakie miejsca zapewnią Wam niezapomniane wakacje pełne zabawy i relaksu na łonie natury.

Wszyscy do namiotów!

Wyobraź sobie: zielone pagórki, szum drzew i śpiew ptaków dookoła… Ale zaraz, zaraz! Zanim wyruszysz na podbój pola namiotowego w wielkim stylu, upewnij się, że masz swój kempingowy starter pack gotowy do akcji! Bo wiesz jak to jest, lepszy rwetes przed wyjazdem niż żałowanie w trakcie, gdy okazuje się, że pięć gwiazdek przy twoim namiocie to tylko tysiące komarów smagających cię po kostkach.

Pierwszy must-have to porządny dom w miniaturze, czyli namiot, który nie zawali się na ciebie po pierwszym lepszym uderzeniu wiatru. Bądź jak skaut i bądź przygotowany – sprawdź prognozę pogody, choćbyś musiał zrobić to między kroplami porannej rosy. Pamiętaj: nie nalej wody na młyn złej pogody!

A co z żołądkowymi przygodami pod chmurką? Warto się zabezpieczyć niczym pancerny bank przed włamaniem. Paliwo do kuchenki gazowej, zapałki (niech żyje ogień!) i garść przysmaków, które nie rozpuszczą się w upale szybciej niż lód na Saharze. I nie zapomnij o wielofunkcyjnym scyzoryku, bo jak mówią – z nim wpadniesz jak zły szeląg i poradzisz sobie w każdej dziczy.

Przygotowania mogą wydawać się niekończącą się misją, ale ziarnko do ziarnka i zbudujesz bazę wypadową jak marzenie. W końcu, co może być lepsze niż rodzinka zgromadzona przy ognisku, śpiewająca Hej, sokoły! ze smakiem pieczonej kiełbaski w ustach i bitewnymi opowieściami o tym, jak dzielnie walczyliście z niesfornym paleniskiem? Wypad na kemping to nie tylko odpoczynek, to cała przygoda! Ta opowieść będzie długo żyła na łamach rodzinnego albumu i Instagramowych relacji. Więc w drogę! Kempingowi rycerze i damy, nadstawcie uszu na śpiew przyrody, macie przecież naturę za płotem!

Od betonowej dżungli do natury

Chwytając za plecaki i ruszając z miasta, nie trudno zgubić się w natłoku opcji na mapie przygód. Kiedy decydujesz się na odkrywanie Polski pod kątem idealnych miejsc na camping, wybór może być przytłaczający. W końcu, czego szukamy najbardziej? Piękne krajobrazy, bezpieczeństwo, czy może to magiczne poczucie, że świat należy tylko do nas i naszej rodziny? Jeśli myślisz, że trudno połączyć te wszystkie elementy w jednym miejscu, zaskoczę Cię. Południe naszego kraju skrywa prawdziwy klejnot, który trafi w sedno rodzinnych potrzeb i pozwoli zregenerować siły w otoczeniu natury.

Jest taki zakątek, gdzie szelest drzew przenosi w inny wymiar spokoju, a poranna rosa delikatnie muska stopy podczas pierwszej kawy wytwarzanej na małym kempingowym palniku. Czy znacie już to miejsce? Oczywiście, mowa o magicznym polu namiotowym opolskim, gdzie czas płynie inaczej, a wspomnienia malują się najbardziej żywymi kolorami. Podczas gdy dzieci odkrywają krainę lasów i jezior, dorośli mogą delektować się chwilą oddechu, którego tak często brakuje w codziennym zgiełku.

Ale nie tylko rodzicielskie serca zostaną uchwycone przez uroczy zakątek. Dzieciaki z pewnością nie przepadną z nudów, bo czeka na nich torebeczka pełna niespodzianek, od skarpetek a’la Robin Hood, po możliwość zostania młodym detektywem przyrody. I wierzcie mi, krzyki radości rodzeństwa bawiącego się w berka na łonie natury, są melodyjniejsze niż najnowsze hity z radia. A kiedy już gwiazdy rozświetlą nocne niebo, wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem stworzy więź, która wytrzyma próbę czasu, będąc prawdziwą wisienką na naturze-fantastycznym torcie! Więc czapki na głowy, śpiwory w dłoń i w drogę – przygoda wśród brzóz i świerków czeka!

Close